Bir kaç gündür yoktum. Beni merak edenler olmuş. Çetin'e sormuşlar. Özlemişler. Bunada sevindim. Güzel duygu...
Ankara'ya Çetin ile beraber gidecektik.  Yozgat'tan bir süre uzak kalıp, Ankara'nın siyasi gündemine takılacaktık. Oradan Güneye inip, tatile gidecektik. Hayaller ile gerçeklerle yüzleştik.
* * *
Yalnız kalınca, Ankara'nın büklüm büklüm yollarında, sıcak bilgiler almanın peşindeydim. Bir kaç günde olsa epey dolaştım. 
* * *
AK Parti ile MHP arasındaki ittifak süreci merak ediliyor. Edindiğimiz bilgiler ışığında İttifak olarak seçime girilecek. Pürüzler de giderilmiş. Her şey tamam.
Peki, aday kim? 
Kulislerde konuşulan, gündeme getirilen çok sayıda isim var. Aday, AK Parti kanadından çıkacak. 
Mevcut Başkan Celal Köse en güçlü aday. AK Parti Seçim İşleri Başkan Yardımcısı Av. Yusuf Başer ismi de ağır basmaya başladı. AK Parti'den aday adayı olmuş,  Taner Yıldız, Barış Açıkgöz isimleri de konuşuluyor. AK Parti'den Hasan Kandemir, Ahmet Koçak ve Hasan Arun'da aday adayı olmuş, saha çalışmalarına hız vermişti. Süreç ilerledikçe güçlü adayların ön plana çıkması bu isimlerin beklentilerini azaltmış gözüküyor.
Son haftaya girilirken, sürpriz bir isim daha kamuoyuna düştü. Sessiz ve derinden ilerleyen Emin Ergin'de aday adaylığını genel merkeze yapan isimlerin başında geliyor...
Bakalım kamuoyu nasıl karşılık verecek.
* * *
Yüzdük yüzdük, kuyruğuna geldik. Bu iş, bu hafta bitiyor. Bugüne kadar konuşulanlar. bugüne kadar ortaya konanlar, sonuçlanmış olacak.